Először is nem hiszem, hogy ahhoz, hogy bölcs legyen az ember, vagy legyen élettapasztalata, öregnek vagy már fél lábbal a sírban kell lennie. Mi van, ha valaki egy adott területen többet tapasztal, mint a másik egész életében nem.
Először is nem hiszem, hogy ahhoz, hogy bölcs legyen az ember, vagy legyen élettapasztalata, öregnek vagy már fél lábbal a sírban kell lennie. Mi van, ha valaki egy adott területen többet tapasztal, mint a másik egész életében nem.
Tegnap voltam életem első Biblioterápiáján a Justh Zsigmond könyvtárban. Ki akartam próbálni magam új helyzetben és közösségekben is, keresem a nyitott embereket és ez pont arról szólt, hogy milyen különbözőek is az emberek szempontjai és nézőpontja. És ez a diverzitás és differenciáltság, képes konfliktus nélkül is megérteni a másikat, ehhez kell egyfajta nyitottság és a másik szempontját megérteni, még ha egyet nem is értünk vele. Ezért szép a magyar nyelv, mert így lehet csavarni a szavakat ragozva és más értelmet nyer a mondat.
Egy jó módszerre találtam, hogyan tudnám pl. a Raspberry-men lemérni az internet kapcsolati sebességét. Régóta ismerem (2006) a SpeedTest.net internetes oldalt és annak a szolgáltatását, de grafikus böngésző és flash nélkül nehéz lenne használni. Vagy mégsem? A következőkben bemutatom, hogy lehet egy "headless" gépen/szerveren megoldani ezt:
Ehhez szükséges dolgok:
Adjuk ki a következő parancsot:
wget -O speedtest-cli https://raw.github.com/sivel/speedtest-cli/master/speedtest_cli.py
Ha letöltötte a scriptet, akkor adjunk neki futási engedélyt:
chmod +x speedtest_cli
Ezután nincs más dolgunk, mint, hogy futtassuk a scriptet és lássuk a kimenetét:./speedtest-cli
És a mérés kimenete:
Forrás: askubuntu.com
Nem én vagyok az első akinek ez sikerült. Felvettem a Pi felhasználót a www-data csoportba, hogy elérjem a fájlokat szerkesztésre távolról és ezzel sikerült a sudo csoportból kizárnom magam.
Elsőre, ha kiakarunk lépni a fejlesztő környezet nyújtotta Serial monitorból, és az egyik népszerű programból akarunk kommunikálni az Arduinónkkal, akkor jön a csavar, hogy minden leütött karaktert elküld a Putty.
[gallery link="file" type="square" ids="5762836,5762837,5762844"]
Ha ezt beállítottuk jön a következő buktató, hogy ha a csatlakoztatott LCD-n kiíratjuk a sorosporton jövő "parancsokat" akkor minden sorral kapunk egy méhkaptárra emlékeztető ikont. Ilyenkor, hogy megtudjuk, mi is történik, kiíratjuk a char értékét, azaz, hogy az ASCII tábla melyik karaktere jött és kiderül, hogy a 13-as kódú "CR" vagy magyarul kocsi-vissza a "\r" - ki hogy ismeri - a párja a "NL" vagyis új sor/soremelés/sortörés... 10-es kódon ezeket ki kell szűrni az Arduinón:
[code language="cpp"]
while (Serial.available() > 0)
{
char buff = Serial.read(); // Egyszerre egy karaktert olvas
if (buff != 10 && buff != 13) //A sorvégi karakterek elvetése
input += buff; //Itt fűzzük össze a karakterláncot a karakterek hozzáadásával
delay(5); // Várunk 5 ms-t, hogy biztos beérjen a következő bájt
}
[/code]
Ezután már szépen megkapja az utasításokat :)
Egy Raspberry Pi-t használok adatrögzítőnek. Már többször is előfordult, hogy a Raspberry Pi memóriakártyája íráshiba miatt megfagyasztotta a rendszert és utána nem is lehetett újraindítani. Másodsorban pedig egyre több adatot rögzítek vele adatbázisba. Pl.: Külső, belső hőmérséklet és a projektem adatai...
A tavalyi év sok próbával, nehézséggel és szebb dolgokkal telt el, többek közt kijuthattam Erdélybe...
Mint már sokan tudjátok, a Freeblog-nak vége, hogy lesz-e belőle még valami kézzel fogható, az bizonytalan.
Elvileg ez a cikk egy emlékeztető saját magam számára, de úgy gondolom, segítséget nyújthat más barkácsoló kedvű hobbisták számára is...
This is an example of a page. Unlike posts, which are displayed on your blog’s front page in the order they’re published, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or add another page.