Mint a címben is utaltam rá, több verzió is létezik, ami közül embere válogatja ki miben hisz...
Egyik elképzelés szerint álmaink a velünk megtörtént dolgokon alapulnak, mikor az agy próbálja feldolgozni az új információkat.
Másik elképzelés ami a mondásból ered: "Álmaink és vágyaink". Ami arra utal, hogy mit szeretnénk elérni az életünkben, vagyis céljaink és terveink a jövőre nézve. Amit a "tudatalattink" diktál.
Harmadik meglátás szerint, pedig olyan válaszok, amire még nem tettük fel a kérdést. Ez abból is eredhet, hogy nincs kérdés válasz nélkül, ami arra enged következtetni, hogy ha valamire tudod a kérdést akkor a választ is tudod rá. Olcsó példa: Süt a nap? Amiből az jön le, hogy a kérdésnek semmi értelme. :nagyszemekkelnéz: Ez utóbbi persze csak az egyéb tényezők kizárásával feltételezve. Pl.: Ha egy látáskárosult megkérdi, hogy milyen színt mutat a lámpa.
Hivatalos álláspontról nem tudok ami kizárólagosan alátámasztaná valamelyik esettet. Én inkább valamilyen kombinációjukra következtettek a fentebb említett dolgoknak.
Régen elég sokszor álmodtam azt, hogy van egy testvérem és az ébredés elég megrázó élményként köszönt vissza a valóság.
Most a mai álmom pedig az volt, hogy van egy aranyos, szőke hajú kislányom és nagyon boldog voltam mosolyogva ébredtem. Szeretet átjárta érzéssel és megint csak a valóság ütött fejbe, hogy ez sem igaz. Ezek az álmok az általam felvázolt 2. kategóriába tartoznak. Bár válaszként is felfogható a jövőmre nézve, bár addig még kell pár dolgot tennem és elérnem. Ja és, hogy a 1. kategóriát ne hagyjam ki lefekvés előtt pont egy olyan filmet néztem amiben egy nő szeretet volna saját gyereket magának. Lehet ez a befolyásolhatóságom lenne? Akkor eddig, mért nem akartam gyereket? És mért nem akartam pesztrálni a kicsiket?
A rémálmok pedig a félelmeink, ez elég egyértelműen hathat sok ember számára. Ami pont a 2. kategória ellentétje, amit nem akarunk, hogy megtörténjen. Itt már csak az a kérdéses, hogyan kapcsolódik az 1. kategóriához?
Továbbá ami kimaradt, az ismétlődő álmok kérdése, amit az 1. kategória szerint határoznak meg, olyan álmok, amik a velünk történt eseményeket dolgozák fel, és mivel nincs az agynak elég tapasztalata, az őt ért új információk feldolgozásához, ezért annyiszor újra és újra elővesszi amíg fel nem tudja dolgozni az eseményeket. Ez valószínű, hogy az érzelmi összefüggések miatt lehet. Az új tudás megértéséhez pedig szükségesek a régiek. Kicsit érthetőbben az alapok kellenek a rá épülő tudás miatt.